Tobii Pro Nano Göz Takibi

Tobii Pro Nano, görsel fiksasyon temelli çalışmalar için geliştirilmiş olan, bakış verilerini 60 Hz ile kaydedebilen, ekran temelli bir göz takip edicidir.

Göz takip araştırmaları için kullanımı kolay ve sağlam bir sistemdir. Minimal çaba ve yatırım ile göz takip çalışmalarını kaliteli bir şekilde yürütmenizi sağlar. Psikolojiden pazarlama araştırmasına kadar uzanan geniş bir alanda çalışmalar yürütebilir, göz takibini görsel dikkati analiz eden bir araştırma metodu olarak kullanma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sistem kişilerin tam olarak nereye baktığını 60 Hz’lik örnekleme frekansıyla gösterir. Fiksasyon temelli araştırmalar için tasarlanmıştır.

Pro Nano, küçük ekranlarla kullanılmak üzere tasarlanmış olup, kompakt ve tamamen taşınabilir bir şekilde araştırma yapma imkânı sunar. Görsel uyartılarınızı Windows bir taşınabilir ya da masaüstü bilgisayar veya tablet bilgisayar üzerinde gösterir. Katılımcılarınız nerede olursa olsun veri alma imkânı sunar.

Sistemin anahtar özellikleri:

  • Çeşitli boyutlardaki ekranlara rahatlıkla takılabilir
  • Göz takip verilerinin tamamen gömülü şekilde işlenmesini sağlar
  • USB portu aracılığıyla doğrudan bilgisayarınıza bağlanır
  • Katılımcılara hızlı bir şekilde kalibre olur

Pro Nano, Tobii Pro Lab ile çalışır. Tobii Pro Lab, aynı zamanlama kesinliği ile farklı araştırma senaryolarının en yüksek taleplerine cevap verecek şekilde tasarlanmış olan çok yönlü bir yazılımdır. Uyartı oluşumu esnasında TTL sinyalleri gönderme özelliği sayesinde EEG ve EKG gibi diğer sinyal kaynaklarının tam senkronizasyonunu sağlar.

Sistem aynı zamanda fiziksel nesneler ve insanlar gibi gerçek-dünya uyaranlarını araştırmak için de kullanılabilir.

Sistemin sunduğu başlıca imkanlar:

  • Etnisite ve düzeltici lens kullanıp kullanılmama durumlarına bakılmaksızın son derece güçlü takip özelliklerine sahiptir.
  • Baş hareketleri ve değişken ışık durumlarına tolerans gösterir.
  • Katılımcıların bakışlarını kaçırdığı ya da gözlerini kırptığı durumlarda minimal veri kaybıyla anında gözleri tespit eder.
  • Bakış verileriyle aynı anda göz bebeği verileri kayıt edilir.

 

Sistemin teknik özellikleri ve sistem hakkındaki detaylı bilgiler için lütfen tıklayınız.

 

Menüyü Kapat